top of page
IMG_3379_edited_edited.jpg

Sanata ve müziğe olan yatkınlığımı henüz çocukken fark etmiştim. İlkokul zamanlarımda müzik derslerinde bu yatkınlık giderek özel bir ilgi alanına doğru evrildi. Önce çeşitli enstrümanlar denedim ve on üç yaşımda gitarla buluştum. Pop, rock, metal, enstrümental gitar müzikleri  ve fusion türlerinde birçok şarkı öğrendim. Lise dönemine geldiğimde Sakarya’daki müzisyenlerden oluşan bir çevreye girerek hem dostluk bağlarımın temellerini atmış hem de müzikteki seviyemi ilerletmiştim. 

 

Sakarya Atatürk Lisesi‘nden mezun olacağım sıralarda caz müziği merak edindim ve armoni, teori, caz tarihi ve literatürü gibi konulardaki bilgisizliğimi gidermeye başladım. Lise mezuniyetimin sonrasında Hacettepe Üniversitesi‘nin caz bölümü açtığını öğrendim ve mülakat sınavı esaslarına göre çalışmalara başladım. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı’na kabul edildim. Konservatuvarda aldığım beş senelik eğitime ek olarak ders, workshop, konser, caz festivali, caz kampı, yurt dışı kolektif projeleri, proje yürütücülüğü gibi konularda önemli deneyimler edindim. Emre Kartarı, George ’Skip’ Gailes ve Howard Curtis gibi ustaların öğrencisi oldum. 

 

Mezuniyetimin ardından (2015) İzmir Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi yüksek lisans programına tam burs ile kabul edildim. Müzik bölümünde okurken literatür, toplumda sanat ve film analizi gibi görsel algımı geliştirecek dersler aldım. İlk analog makinamı aldığımda bu sefer karşıma görsel bir enstrüman almıştım. Gitarı öğrendiğim gibi fotoğrafçılığı da kendi çabalarımla geliştirmeye ve mutiph koleksiyonumu oluşturmaya başladım.

 

2016 yılında tekrar Ankara‘ya taşındım ve öğrencisi olduğum okulun bünyesinde caz gitar, doğaçlama ve grup müziği derslerini vermeye başladım. Bu süreçte Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde sahneler aldım ve interaktif projelere dahil oldum. Aynı zamanda eşim Didem'in markası olan didAntique için fotoğrafçılık ve art direktörlük yapmaktayım.. 

 

Son zamanlarda ürettiğim içerikler, yekpareleşmiş görsel ve işitsel dışavurumlar şeklinde yorumlanabilir.

_MG_4357.JPG
Yunus
Muti

Müzisyen ve Fotoğrafçı

18 Mart 1991

Sakarya

2015, Hacettepe Üniversitesi,

Ankara Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı

2018, Yaşar Üniversitesi, Müzik Bölümü Yüksek lisansı

  • Gri LinkedIn Simge
  • Gri Facebook Simge
  • Gri Instagram Simge
  • Gri Heyecan Simge
bottom of page